Innovációs „Garázst” nyit az Ericsson Budapesten

Ericsson

Az Ericsson innovációs „Garázst” nyit budapesti kutatás-fejlesztési központjában. Az új technológiai inkubátor laboratórium az iparág számára olyan fontos témákon dolgozik majd, mint a felhő alapú infrastruktúra, a virtualizáció, az 5G, az Internet of Things (IoT) és az analitika.

Az Ericsson tájékoztatása szerint olyan nyitott innovációs teret hoz létre, ahol összefoghat a hálózatba kapcsolt társadalom valamennyi szereplője: az operátorok, a tudományos élet képviselői, a start-up vállalkozások, más iparágak szereplői valamint a helyi közösségek is.

Chris Mattheisen, a Magyar Telekom vezérigazgatója szerint az Ericsson „Garázs” nagyszerű kezdeményezés, remek hely lesz, ahol valamennyi szereplő összefoghat, együttműködhet egymással és a különböző iparágakon átnyúló innovatív szolgáltatásokkal jelenhet meg a piacon.

Az Ericsson „Garázs” tevékenységei közé tartozik majd a technológiafejlesztés, integráló tevékenységeken keresztül megvalósuló szorosabb együttműködés, közös innováció és prototípusfejlesztés, továbbá bemutatók szervezése az operátorok és a vállalkozások számára.

Valter D’Avino, az Ericsson nyugat- és közép-európai vezetője elmondta: első lépésben a felhő és a virtualizációs technológiák lesznek a középpontban.

Az első feladatok egyike – az Ericsson „Garázs” támogatása érdekében – egy innovációs esemény megszervezése, a start-up vállalkozások és az operátorok összehozása és az egyetemi együttműködés megerősítése a felhő és a virtualizáció területén.

A BME, a régió legrégebbi és legrangosabb  műszaki egyeteme, több mint 23 éve kezdte együttműködését az Ericssonnal, amely példaértékű minta más vállalatok számára is – mondta el Péceli Gábor, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem rektora. A kutatómunka ipari alkalmazása inputként szolgálhat az oktatás számára, és a mérnökök új generációját vértezheti fel naprakész és gyakorlati tudással. Az Ericsson kezdeményezése remekül illeszkedik a BME Felsőoktatási Ipari Együttműködési Központ koncepciójába, amelynek a célja, hogy az ipari és egyéb szereplőket közelebb hozza a legújabb technológiához és az egyetemen elérhető ismeretekhez.

Budapest híres arról, hogy hagyományosan erős szálakkal kötődik a mérnöki tudományokhoz, az Ericsson pedig – ma már 1,7 ezer mérnökkel – több mint egy évszázada jelen van a városban. A cég – több mint 1,2 ezer főt foglalkoztató – budapesti k+f központja az Ericsson kulcstermékeinek fejlesztésében vesz részt.

Leave a Comment